Majówka w Swornegaciach

Tegoroczna majówka w Swornegaciach obfitowała w wiele różnorodnych zajęć. Skorzystać z nich mogli zarówno odwiedzający naszą miejscowość goście, jak i mieszkańcy. Od wypieku chleba „sworzyńskiego” przez malowanie ceramicznych kubków, warsztaty wioślarskich, aż po grę terenową wokół jeziora Witoczno. Turyści chętnie zwiedzali Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego, gdzie w sali muzealnej mogli zobaczyć wystawę stałą, na którą składają się urządzenia i narzędzia używane niegdyś na Kaszubach. W chacie kaszubskiej goście mogli też zakupić ciekawą pamiątkę rękodzielniczą oraz zaopatrzyć się w informator turystyczny. Dziękujemy za skorzystanie z naszej oferty majówkowej.