Mandala - tkany talizman

W domu kultury w Silnie, przez ostatnie tygodnie na zajęciach rękodzieła, uczestnicy stworzyli tkane talizmany - mandale.
Najpierw, przed przystąpieniem do tkania, dziewczyny zrobiły krosna, na których utkały z kolorowych nitek czworoboczną mandalę służącą ochronie domu.

Przy tworzeniu amuletów kolor ma fundamentalne znaczenie.
Czerwony- komunikacja z rodziną, zwiększona witalność, ochrona przed agresją.
Zielony - uzdrowienie z chorób, stworzenie wewnętrznej harmonii i równowagi, rozbudzenie chęci do nauki.
Niebieski - łagodzi stres, uspokaja, wzmacnia więzi optymizm.
Fioletowy - wspiera szlachetne dążenia.
Brązowy — odpowiada za płodność i wszystko z nią związane.
Pomarańczowy - aktywuje cechy przywódcze, podkreśla urok zewnętrzny.

Mandala znana jest w wielu kulturach. W dawnych wiekach tworzona była po to, by ochronić lub pobłogosławić domzwykle wieszano przy drzwiach wejściowych. Tkany talizman może być również miłym i ważnym prezentem.