Tydzień Bibliotek- lekcja biblioteczna dla 5-latków

7 maja, z okazji Tygodnia Bibliotek, naszą bibliotekę odwiedziły pięciolatki ze Szkoły Podstawowej w Charzykowach. Mali uczniowie zapoznali się z biblioteką, dziecięcym księgozbiorem oraz dowiedzieli się, jaka Wyprawka Czytelnicza czeka na nich dzięki akcji Mała książka - wielki człowiek. Tematem przewodnim zajęć było bezpieczeństwo na drodze. Po przeczytaniu i omówieniu fragmentu książki Elżbiety Zubrzyckiej Jak przechodzić przez ulicę, wyruszyliśmy sprawdzić zdobytą wiedzę w praktyce (????). Podczas licznych zabaw na świeżym powietrzu, dzieci utrwaliły zasady bezpiecznego przechodzenia przez jezdnię oraz rozwijały umiejętności reagowania na sygnały drogowe. Do zobaczenia!