Wystawa „Kaszubskie SPA Wielkanocne” w Bramie Pomorza

Czas przed Świętami Wielkiej Nocy kojarzy się wielu z nas (zwłaszcza kobietom!) z gorączkowymi przygotowaniami. Gotujemy, sprzątamy, przygotowujemy wystrój domu i ogrodu. W ten sposób chcemy zapewnić dobre samopoczucie swoim najbliższym, często zapominając o sobie.

Inicjatywa „Kaszubskie SPA Wielkanocne” ma sprawić, że w czasie świąt zadbamy również o siebie. Proponujemy obejrzenie wystawy związanej z wielkanocnym relaksem, gdzie zadbaliśmy również o akcent regionalny – związany z kulturą kaszubską.  W strefie wystawowej możemy zobaczyć brzozowe drzewka, których dekoracje przygotowano w różnych placówkach Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. Czas spędzony na tworzeniu tych ozdób był dla uczestników zajęć miłą formą relaksu i odskocznią od codziennych obowiązków.

Zachęcamy również do skorzystania z naszej strefy relaksu – odpoczynku na leżakach, przejrzenia interesujących książek, obejrzenia prac rękodzielniczych związanych z Wielkanocą, a wszystko to przy aromacie siana pochodzącego prosto z kaszubskich łąk.

Serdecznie zapraszamy też do udziału w kiermaszu (23-24 marca), gdzie będzie można nabyć różne przedmioty do wykorzystania w domowym SPA. W sprzedaży będą też ozdoby wielkanocne i słodkości – wszystko niepowtarzalne, wykonane ręcznie, oryginalne. W ofercie mamy również warsztaty: tworzenia palm wielkanocnych (23 marca) i ozdób świątecznych (24 marca).

Dochód z kiermaszu zostanie przeznaczony na zakup specjalistycznej wanny do rehabilitacji na potrzeby Towarzystwa Przyjaciół Hospicjum ANIOŁOWO. Udział w naszej inicjatywie zapewnia zatem nie tylko relaks, ale też stwarza okazję do zrobienia czegoś dobrego dla innych – coś dla ciała, coś dla duszy!