Aktywni mieszkańcy Racławek (FILM!)

Podczas tego lata w Racławkach realizowany był projekt pn. Szanujmy stare drzewa. Mieszkańcy wsi zaangażowali się w działania, które dotyczyły parku położonego w centrum wsi. Dzięki ich aktywności udało się pokazać, że walory przyrodnicze to nie jedyne zalety starych drzew. Park posłużył mieszkańcom Racławek jako miejsce zajęć edukacyjnych, działań artystycznych, a także zabaw dla dzieci. Nie była to pierwsza inicjatywa związana z tym starodrzewem. Już wcześniej mieszkańcy Racławek wykazali się aktywnością biorąc m.in. udział w uprzątaniu swojego parku po nawałnicy oraz realizowaniu tam wielu działań integracyjnych służących zarówno lokalnej społeczności, jak i przyrodzie.

Doceniając zarówno tegoroczne, jak i wszystkie dotychczasowe działania mieszkańców Racławek umieszczamy ich galerii osób, z którymi współpraca najbardziej zapadła nam w pamięć w trakcie dwudziestoletniej działalności Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Zapraszamy do obejrzenia filmu, który powstał w ramach zadania Szanujmy stare drzewa. Film doskonale pokazuje zaangażowanie mieszkańców Racławek podczas jednego z zadań realizowanych we współpracy z GOK w Chojnicach.

Zdjęcia zrobione w parku w Racławkach podczas realizacji projektu mogą stać się także okazją do zabawy z Państwem. Nawiązują one do różnych bajek. Dla ułatwienia podajemy listę tytułów do wyboru: Kubuś Puchatek, Kopciuszek, Shrek, Piotruś Pan, Piękna i Bestia, Smerfy, Królewna Śnieżka i siedmiu krasnoludków, Król Lew, Jaś i Małgosia, Alicja w Krainie Czarów.