Kreatywnie w Swornegaciach

Kolejne kreatywne zajęcia za nami, tym razem uczestnicy mierzyli się z tworzeniem biżuterii z koralików oraz z wzorem kaszubskim haftowanym na zakładce do książki. Osoby biorące udział w warsztatach miały możliwość stworzenia, z szerokiej gamy modeli koralików, własną bransoletkę oraz naszyjnik według swoich upodobań i stylu. Tworzenie biżuterii jest znanym od wieków rzemiosłem, które uczy kreatywności i rozwija sztukę projektowania.

Nie lada wyzwaniem było zmierzenie się z haftem kaszubskim. Każdy uczestnik używając nici w podstawowych kaszubskich kolorach mógł stworzyć unikalną zakładkę do książki.

Udział w zajęciach rękodzielniczych daje możliwość nabycia nowych umiejętności i doświadczeń, a jednocześnie uczy cierpliwości i staranności.

Zapraszamy na kolejne ciekawe zajęcia oraz wydarzenia kulturalne przygotowane przez Kaszubski Dom Rękodzieła Ludowego oraz Wiejski Dom Kultury w Swornegaciach.