Zapraszamy do Swornegaci na „kaszubskie czwartki”

Czwartki Kaszubskie w Swornegaciach stały się już tradycją. Co roku w tej niewielkiej, turystycznej miejscowości niedaleko Borów Tucholskich odbywają się imprezy, w trakcie których można posłuchać kaszubskiej muzyki, zapoznać się z miejscowymi obyczajami czy pośmiać z dowcipów gawędziarzy. Każdego lata co tydzień występuje inna kapela - muzycy nie tylko grają na żywo, ale opowiadają też zabawne historyjki po kaszubsku czy prezentują lokalne tańce i zabawy. Czasem podczas spotkań można spróbowania potraw kuchni regionalnej, takich jak chleb ze smalcem i ogórkiem czy brejka.  Dotychczas Czwartki Kaszubskie cieszyły się sporą popularnością. Wzbudziły zainteresowanie wśród mieszkańców oraz turystów, którzy tak licznie przybywają do Sworów - mieli oni okazję, by zapoznać się z lokalnymi obyczajami, dowiedzieć się czegoś ciekawego i po prostu doskonale bawić. Stowarzyszenie SWORY i Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach na letnie spotkania z kulturą kaszubską zapraszają również w tym roku. Pierwszą kapela zagości na dziedzińcu przed Kaszubskim Domem Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach 27 czerwca. Będzie to Kapela DRËCHË z Kościerzyny. Początek występu o godzinie 18.00. Wstęp na wydarzenie jest bezpłatny.