Stare drzewa tłem bajkowej sesji - wystawa

W minioną sobotę w Galerii Handlowej Brama Pomorza odbyły się warsztaty towarzyszące wystawie fotograficznej, poprowadzone przez uczestniczki projektu Szanujmy stare drzewa – Weronikę i Maję oraz instruktorki z Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach. W trakcie wydarzenia, dzieci odwiedzające stoisko mogły wykonać zakładki do książek z motywami liści, a trochę starsi dowiedzieć się, jakim są drzewem (zgodnie z horoskopem celtyckim). Największym powodzeniem cieszyły się zagadki botaniczne, które polegały na odgadywaniu gatunku drzewa, na podstawie jego owocu, liścia, fragmentu kory… Nagrodą były lipowe (ale nie lipne...) ciasteczka. Słodkości te zostały przygotowane przez dzieci w świetlicy w Racławkach, gdzie był realizowany projekt.

Wystawę będzie można oglądać w Galerii Handlowej Brama Pomorza w Lipienicach koło Chojnic do końca października. Pomimo, że nie będą jej już towarzyszyć warsztaty, zachęcamy do obejrzenia fotografii. Zdjęcia przedstawione na planszach wykonano w parku w Racławkach, a każda z plansz wystawowych to też „ukryta” bajka  - zapraszamy do podziwiania zdjęć i rozszyfrowywania tytułów poszczególnych bajek.