Wystawa w Bramie Pomorza - zapraszamy

Stare drzewa to ogromna wartość. Drzewa pochłaniają dwutlenek węgla i wytwarzają tlen niezbędny nam do życia. Redukują poziom hałasu, zapewniają cień, osłonę przed wiatrami. Są „mieszkaniem” dla wielu gatunków – roślin, zwierząt, grzybów, porostów… Rzadziej mówi się o innych niż przyrodnicze walorach wiekowych drzew.

Celem projektu Szanujmy stare drzewa było pokazanie wiekowych drzew z innej perspektywy i przedstawienie, jak można korzystać z potencjału starodrzewu na co dzień. Park w Racławkach stał się inspiracją i bodźcem do działań artystycznych dorosłych mieszkańców sołectwa. Był też miejscem zajęć edukacyjnych dla dzieci, zabaw oraz sesji fotograficznych.

Zdjęcia zrobione w parku w Racławkach podczas realizacji projektu, stały się podstawą do stworzenia wystawy fotograficznej. Można ją oglądać w Galerii Handlowej Brama Pomorza w Lipienicy koło Chojnic. Każda z plansz wystawowych to też „ukryta” bajka  - zachęcamy do oglądania zdjęć i rozszyfrowywania tytułów poszczególnych bajek.