Wszystko lipa! - zajęcia w Racławkach

Na dobre wystartował projekt pn. Szanujmy stare drzewa. Po ogólnodostępnym wykładzie na temat drzew sędziwych dla dorosłych, przyszedł czas na zajęcia dla młodszych. Dzieci i młodzież z Racławek wzięli udział w warsztatach przyrodniczych, prowadzonych przez edukatorki z Zaborskiego Parku Krajobrazowego i Stowarzyszenia Akolada. Większość zajęć odbywała się w plenerze – w przestrzeni przepięknego parku podworskiego w Racławkach. Dzieci uczyły się, jak rozpoznawać poszczególne gatunki drzew. Mali uczestnicy zajęć okazali się bardzo pojętnymi uczniami – szybko nauczyli się odróżniać najczęściej występujące w parku drzewa: klony, jesiony, lipy, wierzby, dęby, buki… Bez problemów rozpoznawali też sosny, świerki i modrzewie. Edukacja była połączona z zabawą, a zajęciom towarzyszyły konkursy i zagadki. Młodzież miała też w planie wyjątkową sesję fotograficzną w przestrzeni parku, ale propozycja ta okazała się bardzo ciekawa również dla najmłodszych dzieci. Wspólnie zatem przygotowywali kostiumy i rekwizyty  - powtarzając oczywiście nazwy poszczególnych gatunków drzew. W ferworze zabawy i szykowania „przyrodniczo-elfickich” strojów wszystkie drzewa okazywały się „lipą”… Ale o sesji i zaczarowanej zabawie - jaka jej towarzyszyła, napiszemy wkrótce. Tymczasem zapraszamy do obejrzenia zdjęć z przebiegu zajęć przyrodniczych.