Drugi dzień ferii zimowych w Ogorzelinach, to czas wypełniony po brzegi przeróżnymi atrakcjami, które wniosły ogrom radości, śmiechu i zadowolenia wśród uczestników.
Codzienne spotkania rozpoczynamy od czytania. Aktywne czytanie i kolorowe zgadywanie tego dnia kryło za swą nazwą zajęcia pobudzające wyobraźnię i kreatywność, aktywizujące dzieci do działania. Alicja w Krainie Czarów - bo na tej lekturze się skupiamy, przeniosła nas w świat ogromnej gry planszowej, którą wspólnie z dziećmi stworzyliśmy na podłodze w dużej sali domu kultury. Gra otworzyła nam drzwi do kolejnej atrakcji, którą była zagadkowa gra na płaszczyźnie całej placówki, gdzie dzieci odnajdywały klucze z przeróżnymi zadaniami, a wszystko inspirowane czytaną książką. Nie zabrakło ćwiczeń motoryki małej, gdzie w ruch poszły wydzieranki z makulatury, którymi dzieci stworzyły drzwi do zaczarowanego ogrodu, dekorując je złotym kluczem - również wydzieranym z papieru. Na dzieci czekał przerywnik w postaci warsztatów kulinarnych, na których zrobiliśmy hot dogi, które zjedliśmy ze smakiem, popijając herbatką.
Zabawy rytmiczne wprowadziły nas w świat dźwięku i ruchu. Choreografie prostych układów tanecznych oraz zabawy instrumentami, takimi jak marakasy czy tamburyny, wzniosły konkurencję dźwiękom wydobywanym podczas stukania i szeleszczenia kartką czy patykiem. Okazuje się, że dźwięki tworzyć można wszystkim co mamy pod ręką.
Dzieci poznawały też zasady gry w bilard i próbowały swoich sił w tej grze. Korzystając z atrakcyjnej zimowej pogody, jak z zaczarowanej krainy, wyszliśmy na spacer, któremu towarzyszyły zabawy śnieżne od bitwy na śnieżki po liczenie spadających płatków śniegu! Niesamowita przygoda! Zapraszamy do Wiejskiego Domu Kultury w Ogorzelinach.