Pierwszy tydzień wakacji!

Pierwszy tydzień wakacji i dom kultury w akcji!

Mnogość kreatywnych pomysłów na zajęcia w pierwszym tygodniu spotkań w domu kultury w Ogorzelinach była wyzwaniem, ale też powodem radości i zadowolenia ich uczestników. Rozpoczęliśmy zabawami przy muzyce, przecierając też kolejne szlaki - plastyczne, kulinarne, ruchowe…

W ramach zajęć kulinarnych największym zainteresowaniem cieszyły się warsztaty z naleśnikami w roli głównej  (nie zwyczajnymi, bo zielonymi!). Dzieci dekorowały je ulubionymi dodatkami i zjadały ze smakiem. Były też frytki i pieczone ziemniaki. Udaliśmy się także na wspólny spacer, a z uzbieranych  podczas niego roślin stworzyliśmy portrety „Pani Lato”. Z prac powstała wystawa plenerowa przed domem kultury. Wykonaliśmy również gniotki, które dzieci zabrały do swoich domów, by zabawa mogła trwać jeszcze dłużej! Uczestnicy zajęć zaangażowali się także w zajęcia ceramiczne, bawili się z użyciem mas sensorycznych i robili breloczki z pyssli. Podczas jednego z wakacyjnych dni stworzyliśmy wioskę indiańską,  gdzie wszystko wokół nabrało barw! Zabawy było co nie miara!

Były także zabawy pobudzające wyobraźnię - kalambury czy „pytaniowa bitwa” na cukierki. Czytaliśmy książki, graliśmy w gry planszowe, kodowaliśmy i korzystaliśmy z zabaw podwórkowych z dawnych lat! Podczas naszych zajęć nie zabrakło też sportu – była piłka nożna i siatkowa, tenis stołowy, bilard, piłkarzyki – zobaczcie sami. Zapraszamy do fotorelacji!