Jak świętowaliśmy Dzień Dziecka

Miniony festyn z okazji Dnia Dziecka w Ogorzelinach upłynął nam w kolorach tęczy. Pomimo zmiennej aury pogodowej na placu przy Wiejskim Domu Kultury pojawiły się dzieci wraz z rodzicami, na które czekała moc atrakcji przygotowana przez instruktorów: dmuchane zamki, videobudka 360°, wata cukrowa, popcorn, a także pyszne gofry przygotowane dla dzieci przez nasze Panie Seniorki.

Były też kiełbaski z grilla ufundowane przez Państwa Skiba z Chojnic oraz ogromny Biały Miś, który tańczył z dziećmi i rozdawał pyszne orzeźwiające lody.
Na placu poza zabawami integracyjnymi można było poznać z bliska pracę naszych dzielnych Panów Strażaków z OSP Ogorzeliny. Oglądaliśmy razem wóz strażacki, sprzęt ratowniczy, a także poznaliśmy zasady udzielania pierwszej pomocy w razie wypadku. Panowie z wielkim zaangażowaniem udzielali odpowiedzi na trudne pytania małych uczestników. Ogromną atrakcją okazał się wąż strażacki, który schładzał nas, kiedy upał dawał się nam we znaki.
Nasi Wolontariusze w cieniu wiaty wykonywali przepiękne tatuaże oraz z ogromną starannością malowali buzie dzieciom.
Najwiecej uśmiechu na twarzach uczestników pojawiło się jednak wraz z gigantycznymi bańkami mydlanymi, które tworzył dla nas Pan Oskar.
Różnorodność atrakcji zachwyciła zarówno dzieci, jak i dorosłych, a czas upłynął nam w mgnieniu oka.
Serdecznie podziękowania kierujemy do naszych sponsorów oraz współorganizatorów tego wydarzenia.
Dziekujemy:
Panu Michałowi Gembie - Gemba Auto,
Panu Markowi Jankowskiemu - Prezesowi Zakładu Zagospodarowania Odpadów w Nowym Dworze,
Zakładom Mięsnym SKIBA S.A. w Chojnicach,
Gminnemu Ośrodkowi Kultury w Chojnicach,
Gminie Chojnice,
Naszym dzielnym Wolontariuszom - Dagmarze, Samanhcie, Nicol, Stasiowi i Sandrze,
Naszym Kochanym Paniom Seniorkom - Pani Zosi, Pani Aurelii, Pani Halinie oraz Pani Henryce,
Panu Sołtysowi Jarosławowi oraz całej Radzie Sołeckiej.
Zapraszamy również pod link w celu pobrania video z fotobudki.