Warsztaty teatralne „Oddajemy Pszczołom Głos!”, dziecięca kreatywność w służbie przyrody

Dzieci z placówek Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach miały okazję zanurzyć się w fascynujący świat pszczół, podczas zajęć teatralnych Oddajemy pszczołom głos! organizowane w ramach projektu Pszczoły mają głos! warsztaty odbyły się w domu kultury w Silnie oraz w świetlicy w Klawkowie, przyciągając młodych uczestników zainteresowanych przyrodą i sztuką.

Warsztaty miały na celu nie tylko edukację, ale i rozwijanie kreatywności dzieci. Podczas zajęć, uczestnicy opowiadali o przygodach pszczół i ich niezwykłych podróżach. Co ciekawe, dzieci opowiadały te historie w sposób nietuzinkowy, korzystając z animacji inspirowanej teatrem cieni.

Pod okiem doświadczonego aktora - Adama Walnego, dzieci tworzyły własne obrazy i scenariusze, które następnie prezentowały na ekranie za pomocą technik teatru cieni. Każda grupa pracowała nad swoim unikalnym projektem, co pozwoliło na powstanie różnorodnych i barwnych opowieści o życiu pszczół.

Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada”, które jest realizatorem projektu Pszczoły mają głos! już przygotowuje kolejne wydarzenia i warsztaty, pozwalające odpowiedzieć na pytanie: Co ja mogę zrobić dla pszczół? Na wszystkie te zajęcia serdecznie zapraszamy.