WARSZTATY O BOCIANIE

Bocian - majestatyczny ptak i symbol polskiej wsi

Bocian biały to majestatyczny ptak, który od wieków jest symbolem polskiej wsi. Jego smukła sylwetka na tle wiejskiego krajobrazu jest nieodłącznym elementem polskiej kultury i tradycji. Bociany są ptakami wędrownymi, co roku pokonują tysiące kilometrów, aby dotrzeć z zimowisk w Afryce do swoich gniazd w Europie.

W minioną środę odbyły się wyjątkowe warsztaty z panią Weroniką Janta z Zaborskiego Parku Krajobrazowego, podczas których dzieci miały okazję dowiedzieć się m.in. o zwyczajach tych ptaków, ich diecie, sposobie budowania gniazd i wychowywania młodych. Podczas spaceru mogliśmy podziwiać te majestatyczne ptaki w ich naturalnym środowisku.

Szczególnym punktem programu była obserwacja bociana gniazdujących na wysokim słupie. Uczestnicy spaceru mogli go podziwiać z bliska, używając lornetek udostępnionych przez panią Weronikę.

Spacer był nie tylko świetną okazją do obserwacji przyrody, ale również do poznania ciekawych informacji na temat bocianów i ich znaczenia dla ekosystemu.