Również GZGK wspiera działania GOK w Chojnicach

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach od lat pełni kluczową rolę w kształtowaniu życia kulturalnego na terenie gminy Chojnice, organizując różnorodnego rodzaju wydarzenia, które kierowane są nie tylko do mieszkańców ale również turystów odwiedzających nasz region. Niezależnie od pory roku, pracownicy GOK  w Chojnicach dokładają wszelkich starań, aby każde przedsięwzięcie było przygotowane na najwyższym poziomie. Jednak, jak to bywa w przypadku organizacji większych wydarzeń, często pojawia się potrzeba wsparcia logistycznego, bez którego realizacja niektórych zadań byłaby niemożliwa.

Fot. Przygotowanie danego wydarzenia to również przygotowanie strefy chillout

W tym kontekście na szczególną uwagę zasługuje współpraca z Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., który już od wielu lat wspiera Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach w realizacji różnorodnych inicjatyw. Pracownicy GZGK angażują się na wielu płaszczyznach, przede wszystkim jednak w zakresie logistyki, co znacząco ułatwia organizację wydarzeń.

Fot. W przygotowaniach Festiwalu Piosenki Żeglarskiej wspierają nas od lat pracownicy GZGK

Jednym z głównych obszarów współpracy jest transport czy przenoszenie sprzętu niezbędnego do realizacji wydarzeń kulturalnych. Często sprzęt taki jak nagłośnienie, czy oświetlenie musi zostać przewieziony z jednego miejsca do drugiego, co wymaga odpowiedniego zaplecza technicznego. Dzięki wsparciu właśnie pracowników Gminnego Zakładu Gospodarki Komunalnej sp. z o.o., GOK w Chojnicach może skupić się na artystycznej stronie organizacji wydarzeń, wiedząc, że logistyczne aspekty są w rękach profesjonalistów.

Fot. przewiezienie gablot czy elementów wystawy, roztawienie leżaków czy ogrodzenie terenu koncertu to też część przytotowań do danego wydarzenia

Współpraca Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach z Gminnym Zakładem Gospodarki Komunalnej to doskonały przykład na to, jak działania różnych instytucji mogą się wzajemnie uzupełniać, przynosząc korzyści mieszkańcom gminy Chojnice.