Nie ma miejsca dla nudy!

Dzieci ze Świetlicy Wiejskiej w Doręgowicach biorą udział różnych zajęć przygotowanych specjalnie na tegoroczne wakacje. Bawimy się, poszerzamy swoją wiedzę, zdobywamy różne doświadczenia!

Malowanie na tkaninie, zajęcia krawieckie i manualne  - to tylko niektóre z pomysłów na prowadzenie zajęć świetlicowych.

W naszej świetlicy realizujemy także projekt "Pszczoły mają głos". Jednym z zajęć były prace podczas których stworzone były poidełka dla zapylaczy. Zajęcia ceramiczne cieszyły się dużym zainteresowaniem.

Są też wycieczki  - ostatnio wybraliśmy się do Charzyków, gdzie zwiedziliśmy Gminną Bibliotekę Publiczną. Dzieci słuchały bajek, robiły zakładki do książki, zapoznawały się z bibliotecznym księgozbiorem, a także założyły sobie karty biblioteczne, by móc wypożyczać książki! Dziękujemy pani Karolinie za ciekawe i radosne spotkanie.

Kolejnym, niecodziennym pomysłem było wyjście na piknik połączony z wędkowaniem. Dziękujemy panu Różek za zorganizowanie spotkania i atrakcji w formie połowu ryb oraz poczęstunek. Dzieci miały okazje „zmierzyć się” z wędką, spędzić czas na zabawach na świeżym powietrzu oraz skosztować przepysznych  babeczek upieczonych przez mamę Izy i Pawła. Piknik na kocu, przy wodzie i w otoczeniu lasu, to niezapomniane momenty. Dziękujemy gospodarzom za przygotowane atrakcje! Na pewno wrócimy tu jeszcze kiedyś, czas minął fantastycznie. Zapraszamy do fotorelacji!