Z książką przez Kaszuby- Wycieczka do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich

9 lipca Gminna Biblioteka Publiczna w Charzykowach, w ramach projektu Z książką przez Kaszuby, zorganizowała wycieczkę do Kaszubskiego Parku Etnograficznego we Wdzydzach Kiszewskich.

Miejsce wycieczki zostało wybrane z przewodnika Bucket list Kaszuby i Bory Tucholskie 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń przez uczestników projektu, czyli dzieci i młodzież z miejscowości: Pawłowo, Racławki i Ciechocin.

Pierwszym punktem w programie było zwiedzanie skansenu oraz udział w warsztatach z „malowania na szkle” i „dawno temu w szkole”. Po obiedzie i chwili relaksu na placu zabaw, grupa udała się na wieżę widokową, znajdującą się na terenie Stanicy Wodnej PTTK we Wdzydzach Kiszewskich. Wejście na wieżę mierzącą 35,6 metrów wysokości zajęło młodzieży krótką chwilę, natomiast podziwianie widoków już trochę dłużej, gdyż z najwyższej platformy roztacza się widok na Krzyż Jezior Wdzydzkich, liczne półwyspy, zatoczki i największą wyspę Ostrów Wielki.

Po dniu pełnym wrażeń młodzi uczestnicy projektu już zaczęli planować „Festyn kaszubskich doświadczeń”, który odbędzie się 18 lipca w Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach. Zapraszamy serdecznie na to wydarzenie!