„Nowe szaty króla” spodobały się charzykowskiej publiczności

Wyjątkowe wydarzenie zorganizowała dla dzieci (i nie tylko!) biblioteka w Charzykowach. Był to spektakl pt. Nowe szaty króla, który na scenie charzykowskiego amfiteatru pokazali aktorzy teatru BAZA z Warszawy. Widzowie doskonale bawili się podczas przedstawienia, stworzonego na podstawie znanej baśni H.CH Andersena. Z zapartym tchem śledzili perypetie króla, uwielbiającego modowe nowinki, a także Mariny, która starała się dostarczyć mu najpiękniejszych strojów. Szukając najlepszych krawców trafiła na dwóch oszustów, proponujących próżnemu władcy uszycie wyjątkowych szat. Takich, które będą niewidzialne dla wszystkich głupców oraz tych nienadających się na swoje stanowisko. Chociaż Marina (i król!) szybko odkryli, że nie widzą pięknych strojów, długo nie chcieli się do tego przyznać, by się nie ośmieszyć. Brak szat zauważyły jednak dzieci – widzowie spektaklu, które bez ogródek poinformowały króla, że stoi na scenie „na majtkach”. Król uznając, że przecież dzieci nie mogą być na nieodpowiednich stanowiskach, przyznał się do kłamstwa i obiecał, że więcej oszukiwać nie będzie. Taką samą obietnicę złożyli widzowie.

Uniwersalna opowieść, pokazana na scenie, bardzo spodobała się uczestnikom wydarzenia. Zaadoptowana do współczesnych czasów, przeniosła widzów w świat mody – włoskich projektantów, wybiegów i włoskiej muzyki, która doskonale wpisała się w klimat spektaklu.