Z książką przez Kaszuby- Festyn Kaszubskich Doświadczeń

18 lipca przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego w Swornegaciach odbył się Festyn Kaszubskich Doświadczeń. Było to ostatnie wydarzenie zrealizowane w ramach projektu Z książką przrez Kaszuby. Po wycieczce do skansenu we Wdzydzach Kiszewskich i warsztatach z kaligrafii oraz tradycyjnego wyrobu masła, przyszedł czas na podzielenie się przez młodych uczestników projektu swoimi wrażeniami z wycieczki oraz nabytymi umiejętnościami z warsztatów.

Na placu przy KDRL mieszkańcy regionu i turyści mogli spróbować swoich sił w pisaniu piórem, usiąść w drewnianej ławce ze starej szkoły w Swornegaciach, a także własnoręcznie ubić masło w tradycyjnej kierzance i skosztować tego specjału z wiejskim chlebkiem.

Dodatkową atrakcją festynu, był występ, młodzieży - grupy Ciechocińskie Praczki, która również brała udział w projekcie i prócz tańców zaprezentowała wystawę z dziesięciolecia swojej działalności.

Dziękujemy młodzieży i instruktorkom z  Pawłowa, Racławek i Ciechocina za przygotowanie ciekawych warsztatów oraz pracownikom Wiejskiego Domu Kultury w Swornegaciach za gościnność.