Z książką przez Kaszuby - spotkanie autorskie z podróżnikami

2 lipca, w Gminnej Bibliotece Publicznej w Charzykowach, rozpoczął się projekt Z książką przez Kaszuby. Na zaplanowane w projekcie działania biblioteka zaprosiła młodzież ze świetlic wiejskich z Pawłowa, Ciechocina i Racławek. Uczestnicy, jako pierwsze miejsce w programie, zwiedzili najstarszy klub żeglarski w Polsce, CHKŻ, gdzie o historii klubu opowiedział im pan Kamil Jączkowski. Kolejnym punktem był rejs statkiem TUR po jeziorze Charzykowskim. Na koniec młodzież wraz z opiekunami udała się do siedziby Zaborskiego Parku Krajobrazowego, gdzie odbyło się spotkanie z autorami oryginalnego przewodnika Bucket list Kaszuby i Bory Tucholskie 100 nieoczywistych miejsc i doświadczeń  - Iwoną i Damianem Pawełek. Autorzy przez część roku mieszkają w Borach Tucholskich i oczywiście zwiedzają je (oraz sąsiadujące z Borami - Kaszuby)  z czwórką dzieci. Swoje przygody opisują  - w przestrzeni wirtualnej - na profilu naszebory oraz w książce. Młodzi uczestnicy spotkania dowiedzieli się wielu ciekawostek o regionie Kaszub i Borów Tucholskich. Autorzy opowiedzieli o najbardziej atrakcyjnych dla nich miejscach z przewodnika, a także o miejscach, które mają dla nich szczególne znaczenie. Opowiedzieli też o bliskich spotkaniach ze zwierzętami, które można spotkać w Borach Tucholskich np.: borsukiem czy orłem bielikiem.

Celem spotkania było przybliżenie regionu Kaszub i Borów Tucholskich uczestnikom projektu oraz zachęcenie do odwiedzenia wybranego z przewodnika miejsca, które ich najbardziej zaciekawiło. Kolejnym etapem projektu będzie wycieczka do wybranej miejscowości.