Książka zaproszeniem do teatru- warsztaty teatralne dla dzieci i młodzieży

Kolejne warsztaty teatralne w ramach oddolnego projektu "Książka zaproszeniem do teatru" już za nami! Tym razem pani Ada Zakrzewska poprowadziła zajęcia z dziećmi i młodzieżą, skupiając się na pracy z rekwizytem. Uczestnicy mieli za zadanie stworzyć etiudę teatralną z wybranym przedmiotem i zaprezentować ją przed grupą. Polegało to na nadaniu rekwizytowi nowego znaczenia i formy wykorzystania. Przy użyciu improwizacji i w oparciu o pedagogikę teatru powstała na koniec warsztatów zabawna i wciągająca opowieść. Gorąco dziękujemy Zaborskiemu Parkowi Krajobrazowemu za gościnność!

Z kolei wraz z panią Darią Kwiatkowską udaliśmy się na warsztaty studyjne do Hapiś Sound Studio. Mieliśmy tam niepowtarzalną okazję zobaczyć na własne oczy i usłyszeć, jak wygląda praca w profesjonalnym studiu nagrań. Poznaliśmy proces tworzenia sesji nagraniowej, obserwując m.in. zapis dźwięku głosu i jego późniejszą obróbkę. Najważniejszym punktem warsztatów była jednak możliwość samodzielnego wypróbowania swoich sił przed mikrofonem i nagrania krótkiego słuchowiska. Dzieci były absolutnie zachwycone zajęciami, a my mamy ogromną nadzieję, że to nie było nasze ostatnie spotkanie w studiu. Serdecznie dziękujemy panu Krzysztofowi za gościnność i stworzenie wspaniałej atmosfery! Wszystkim, którzy chcieliby sprawdzić swoje umiejętności wokalne przed mikrofonem, polecamy charzykowskie studio nagrań. Gwarantujemy niezapomnianą przygodę!