Przestrzeń na czytelnictwo - piknik inauguracyjny

18 maja w ogrodzie Gminnej Biblioteki Publicznej w Charzykowach odbyła się inauguracja projektu „Przestrzeń na Czytelnictwo”, który realizowany jest przez Stowarzyszenie Przestrzeń Pokoleń w ramach projektu „Biblioteka Blisko Nas”. W pięknych okolicznościach przyrody panie ze stowarzyszenia zorganizowały bardzo ciekawe zajęcia. Pani Alina i Kasia zaprosiły najmłodsze dzieci wraz z rodzicami do obejrzenia teatrzyku kamishibai, po wysłuchaniu opowieści rodzice chętnie przystąpili do czytania książeczek wybranych przez maluchy. Starsze dzieci wzięły udział w grze terenowej, gdzie panie Sylwia i Ewelina przygotowały ciekawe zagadki detektywistyczne.

Dziękujemy paniom ze Stowarzyszenia za wszystkie atrakcje i już dziś zapraszamy w ich imieniu na kolejne wydarzenie - „Panel dyskusyjny o przyszłości moli książkowych”,  które odbędzie się 5 czerwca.