Książka zaproszeniem do teatru - warsztaty z charakteryzatorką

Za nami kolejne warsztaty w ramach projektu teatralnego dla dzieci i młodzieży Książka zaproszeniem do teatru. Tym razem dowiedzieliśmy się, w jaki sposób tworzy się sceniczną charakteryzację i elementy kostiumów. Warsztaty poprowadziła pani Małgorzata Sołoducha - bardzo utalentowana kostiumolog i charakteryzatorka filmowa oraz teatralna. Podczas zajęć pani Małgosia opowiedziała, jak tworzy odlewy twarzy, silikonowe prostetyki, sztuczne zęby czy paluszki, które z lekką obawą mieliśmy okazję dotykać ???? Pokazała nam również własnoręcznie wykonane maski, czepiec i gorset. Dzieci na własne oczy mogły zobaczyć postarzanie sceniczne i jak za pomocą makijażu ich kolega zamienia się w staruszka. Z wielkim entuzjazmem młodzi uczestnicy przyglądali się tworzeniu efektów specjalnych w postaci szram, blizn czy siniaków. Dzieci i młodzież pod okiem pani Małgosi mogły wcielić się w rolę charakteryzatorów i samodzielnie wykonać sobie siniaki, chociaż wielu uczestników zachwyconych sztuczną krwią, poszło o krok dalej w swoich scenicznych makijażach... Serdecznie dziękujemy pani Małgosi za fantastyczne warsztaty, a załodze Zaborskiego Parku Krajobrazowego za gościnność. Do zobaczenia na kolejnych warsztatach!

Zajęcia odbyły się w ramach projektu Biblioteka Blisko Nas