Na marcowym spotkaniu członkinie Dyskusyjnego Klubu Książki omawiały książkę pt. ”Dziewczyna, kobieta, inna” Bernardine Evaristo.
Autorka przedstawia historię dwunastu kobiet, ich losy i podróż przez życie. Opowiada o artystkach, bankierkach, nauczycielkach, sprzątaczkach, gospodyniach domowych – w różnym wieku i na różnych etapach życia. O ich sile, słabościach, powodach do szczęścia, pragnieniach i miłości. Pisarka skupia się na ukazaniu wielowątkowości historii bohaterek, które zataczają krąg i są ze sobą połączone. Opowiada o pokoleniach kobiet ze skolonizowanych terenów, które uciekły za lepszym życiem. O tym jak walczyły, jak są postrzegane przez kolejne pokolenia, a także o tym, jak silna jest przynależność kulturowa, mimo lat spędzonych na obczyźnie: „To, że żyjesz wśród białych, nie znaczy, że staniesz się białym”.
Jeśli chodzi o styl pisania, to zdania klubowiczek były podzielone. Niektóre czytelniczki uznały, że forma kompletnie im nie odpowiadała (brak dialogów, znaków interpunkcyjnych itd.). Z kolei niektórym paniom odpowiadał taki styl, zwróciły też uwagę na wulgaryzmy, które, ich zdaniem pasowały do opisywanych sytuacji. Zgodnie stwierdziły, że brakowało w książce drzewa genealogicznego, bo momentami nie wiedziały, która z bohaterek jest czyją babcią albo córką. Mimo różnych opinii książka podobała się wszystkim osobom obecnym na spotkaniu.