Kolejna edycja szant za nami!

Ostatni weekend minął nam z szantami w tle. W piątek 11.08 rozpoczął się XXVI Festiwal Piosenki Żeglarskiej w Charzykowach. Na deskach amfiteatru rozbrzmiały szanty w wykonaniu zespołów: Majtki Bosmana, Mietek Folk Olsztyn, Grzegorz Gooroo Tyszkiewicz i Krzysztof Szmytke, Zejman&Garkumpel oraz Hoverla.

Sobotni dzień festiwalowy rozpoczęliśmy koncertem dla dzieci. Zejman&Garkumpel porwał do wspólnej zabawy nie tylko najmłodszych uczestników. Każdy z obecnych śpiewał i tańczył w rytm muzyki. Tego samego dnia trochę starsza publiczność (ale nie tylko) zgromadzona w charzykowskim amfiteatrze mogła podziwiać też występy zespołów: Gumowe Szekle, Trzecia Miłość, Perły i Łotry oraz Carrantouhill zespół ten wzbogacił występ również tańcami.

W trakcie trwania koncertów odbył się kieramsz książek i zbiórka pieniędzy dla młodych chojniczan Oliwii Stanka oraz Olka Cybulskiego, w ramach której udało się zebrać 5.409,66 zł. Za każdą złotówkę serdeczenie dziękujemy.

Całość zakończyło oczywiście wspólne wykonanie piosenki „Pożegnanie Liverpoolu”.

Dziękujemy Wam za obecność i do zobaczenia za rok!