Stoisko GOK na Powiatowych Targach Pracy

W miniony piątek Powiatowy Urząd Pracy w Chojnicach zorganizował targi pracy. Inicjatywa ta ma na celu promowanie aktywnej postawy na rynku pracy a także umożliwienie bezpośredniego kontaktu osób poszukujących pracy z pracodawcami.

Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach od wielu lat współpracuje z chojnickim PUP, po raz kolejny też pracownicy GOK przygotowali stoisko podczas Powiatowych Targów Pracy. Instruktorki gminnych świetlic informowały zwiedzających targi, na czym polega ich praca oraz prezentowały, w jaki sposób można wykorzystać pasje rękodzielnicze w wykonywanym zawodzie. Osoby, które odwiedziły stoisko naszej instytucji, mogły też sprawdzić, czy mają smykałkę do robótek ręcznych i samodzielnie wykonać ozdoby na wielkanocny stół. Otrzymywały też rzetelne informacje o innych obowiązkach pracownika instytucji kultury oraz predyspozycjach i umiejętnościach niezbędnych w wykonywaniu tego zawodu.