Koncert charytatywny w Charzykowach

W minioną niedzielę w charzykowskim amfiteatrze odbył się koncert charytatywny W rytmie Warsa i Fogga. W realizację wydarzenia zaangażowali się wolontariusze skupieni wokół Gminnego Ośrodka Kultury w Chojnicach.

Koncert rozpoczął się piosenką Pieniądze to nie wszystko. I choć celem koncertu była zbiórka środków na leczenie i rehabilitację Oliwki Stanke i Olka Cybulskiego, to równie ważne było serce, współczucie i zaangażowanie. Osoby zaangażowane w przedsięwzięcie wykazały się nie tylko chęcią bezinteresownej pomocy, ale też wielkim talentem muzycznym. W repertuarze znalazły się przeboje Ireny Santor, Alibabek, Eleni, Zbigniewa Wodeckiego i wielu innych znanych polskich artystów. Tak skonstruowany program znakomicie wpisał się w ciepły letni wieczór. Publiczność żywiołowo reagowała na poszczególne występy – klaskając i wspólnie śpiewając z wykonawcami. Piosenki wykonywane były solo, w duetach, zespołowo. Całość, tradycyjnie, zakończył wspólnie zaśpiewany przebój Piotra Szczepanika Goniąc Kormorany.

Koncertowi towarzyszył kiermasz, na którym można było nabyć książki przekazane przez czytelników charzykowskiej biblioteki, a także rękodzieło i słodkości przygotowane przez wolontariuszy.

Koncert pozwolił na zebranie 7424,97 zł, 50 koron norweskich i 5 euro. Cały projekt natomiast pokazał, jak wielu ludzi wielkich serc mieszka w naszym regionie. Podziękowania należą się wszystkim – tym którzy wystąpili na scenie, tym którzy pomagali w organizacji przedsięwzięcia, widzom i darczyńcom, ale przede wszystkim Oliwce i Olkowi, którzy potrafią wyzwolić tyle pozytywnej energii oraz sprawić, że po prostu chce się pomagać.