20150506_173313

Już niebawem w Swornegaciach wielkie zmagania małych wioślarzy!

13 czerwca na zatoce jeziora Karsińskiego w centrum wsi, odbędą się XVII Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. Bolesława Drewka. Impreza corocznie przyciąga znane kluby  wioślarskie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, m.in. Drakkar Gdańsk, Gedania Gdańsk, czy Bydgostia Bydgoszcz.

Nie mniej nie zabraknie  również reprezentacji UKS TUR Swornegacie, którzy pod okiem instruktora WDK systematycznie pracują, by powalczyć o najwyższe lokaty w swoich kategoriach.

Serdecznie zapraszamy w drugą sobotę czerwca na  godz. 11.00 do Swornegaci!

ZAPROSZENIE XVII KASZUBSKIE REGATY

REGULAMIN XVII KASZUBSKIE REGATY WIOŚLARSKIE

Zgłoszenie do regat wioślarskich 2015
Czytaj dalej »

Warsztaty komuterowe w Świetlicy Wiejskiej w Ciechocinie

Rozpoczęła się realizacja projektu „Olaboga, piszę bloga!”

Z początkiem maja rozpoczęły się działania związane z projektem „Olaboga, piszę bloga!” dofinansowanego z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada” i partnera Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.
Czytaj dalej »

IMG_0078

,,Jan Paweł II przyjaciel dzieci ”

Pod takim hasłem odbyło się XI Spotkanie Integracyjne  pod nazwą ,,Dzieci, Młodzież i Seniorzy Ojcu Św. Janowi Pawłowi II.” W  wydarzeniu wzięli udział przedstawiciele 11 – stu  miejscowości Gminy Chojnice: Angowice, Ogorzeliny, Nowy Dwór, Nowa Cerkiew, Lotyń, Pawłowo, Czartołomie, Klawkowo, Krojanty, Kruszka i Racławki. Spotkanie rozpoczęliśmy w miejscowym kościele, gdzie odbyło się nabożeństwo majowe. Następnie przeszliśmy na boisko, aby wspólnie odśpiewać ,,Barkę” ulubioną pieśń Jana Pawła II. Kolejnym elementem spotkania był bieg uliczny, który okazał się sukcesem dla Ciechocina – drużynowo zdobyliśmy  największą ilość punktów. Czytaj dalej »