festyn rodzinny 04.07.2015_2

Pożegnanie wakacji w Nowym Dworze

Sobota (22.08.) upłynęła w Nowym Dworze pod znakiem wspaniałej zabawy. W tej niewielkiej miejscowości odbył się festyn pn. „Pożegnanie wakacji”. Organizatorzy imprezy przygotowali sporo atrakcji dla najmłodszych mieszkańców wsi.

W zabawie wzięło udział mnóstwo dzieci- najmłodsze przyszły z rodzicami. Festyn miał miejsce na placu zabaw przy świetlicy. W programie zaplanowano różnego rodzaju zabawy przeznaczone dla maluchów. Jedną z ciekawszych konkurencji okazało się owijanie mumii papierem toaletowym. Wszyscy doskonale się przy tym bawili. Później najmłodsi grali w gry Czytaj dalej »

IMG_0129 kopia

Operetka z jeziorem w tle

Ostatnia niedziela (23.08.2015 r.) upłynęła w Swornegaciach pod znakiem muzyki klasycznej. W miejscowym amfiteatrze wystąpiły gwiazdy operetki i opery. Wszystko to za sprawą projektu „Wielcy muzycy w wiejskiej świetlicy”, który został dofinansowany ze środków MKiDN w ramach Programu „Kultura Dostępna”.

IMG_0033 kopia Czytaj dalej »

DSC_0023

Kabaret Hrabi w Charzykowach

Ostatnia sobota (22.08.) upłynęła w Charzykowach pod znakiem dobrej zabawy. Na deskach miejscowego amfiteatru wystąpił Kabaret „Hrabi”. Grupa, w której skład wchodzą Joanna Kołaczkowska, Dariusz Kamys, Tomasza Majer i Łukasza Pietsch rozbawiła widzów do tego stopnia, że uśmiech nie schodził im z twarzy.

Artyści zaprezentowali się w programie „Tak, że o”. W scenariuszu imprezy znalazły się skecze dotyczące wizyty baby u lekarza, rozmowy męża z żoną, zboczeńca ukrywającego się w krzakach czy egzaminu. Wulkanem energii na scenie była Joanna Kołaczkowska, której występy wzbudziły największy entuzjazm publiczności. Widzowie także brali aktywny udział w występach. Jeden z uczestników imprezy miał za zadanie udawanie przestępcy ukrywającego się w zaroślach. Występ kabaretu „Hrabi” zgromadził w Charzykowach sporą liczbę osób. Nikt nie żałował pieniędzy wydanych na imprezę- artyści rozbawili publiczność i ta nie przejęła się nawet deszczem, który zaczął padać pod koniec zabawy.