życzenia bożonarodzeniowe

Sports all 2

Szanowni Państwo!

Przypominamy, że do 31 grudnia bieżącego roku można składać wnioski o przyznanie nagrody Wójta Gminy Chojnice za szczególne osiągnięcia w dziedzinie sportu, twórczości artystycznej, upowszechniania kultury i ochrony dziedzictwa kulturowego. Wniosek  jest do pobrania ze strony internetowej lub z biura podawczego Urzędu Gminy w Chojnicach.

Każdy wniosek należy poprawnie wypełnić i udokumentować.

Uchwała Rady Gminy Chojnice oraz wniosek do pobrania

WP_20141205_010[1]

Prezentacja wyrobów rękodzielniczych

Stowarzyszenie Akolada zaprasza na wystawę podsumowującą projekt pn. „Mają jeszcze wiele do zaoferowania” dofinansowany z Programu FIO. Wystawa odbywa się w galerii handlowej „Brama Pomorza” w Lipienicach k. Chojnic. Na najbliższy weekend (12-14 grudzień) Stowarzyszenie przygotowało nowe atrakcje dla gości odwiedzających galerię. W piątek będzie można podziwiać wyroby rękodzielnicze, wykonane podczas realizacji projektu, w świetlicach wiejskich w Nowym Dworze i Racławkach. Od godziny 15.00 swoje prace prezentowała będzie też p. Marianna Weilandt – artystka ludowa specjalizująca się w hafcie. Pani Marianna wykonuje również przepiękne ozdoby bożonarodzeniowe z siana i szyszek – umiejętność tą przekazywała uczestnikom projektu podczas warsztatów organizowanych w świetlicach.

WP_20141205_005[1]

Czytaj dalej »

DSC_0108

80-te urodziny Księdza Ludomira Warnke

DSC_0175

04-12-2014 Wiejski Dom Kultury w Silnie zorganizował niezwykłą uroczystość. Tego dnia bowiem przyjechał do nas były proboszcz parafii Silno – ksiądz Ludomir Warnke, aby uczestniczyć w przygotowanym przez jego byłych parafian uroczystości z okazji Jego 80-tych urodzin.

W wielkiej konspiracji przed księdzem przygotowywano wszystko przez ponad dwa tygodnie. Kiedy ksiądz, który na co dzień mieszka w Bytowie, otrzymał zaproszenie na obchody swoich urodzin wiedział jedynie, że szykuje się skromna niespodzianka. Tymczasem to co spotkał przerosło Jego oczekiwania i nie kryjąc wzruszenia przeżył z nami swój uroczysty dzień.
Czytaj dalej »