haft

„Kaszëbsczi Kabaret Młodich Lëdzi” w Swornegaciach

Za nami premierowe przedstawienie „Kaszubskiego Kabaretu Młodych Ludzi”, które miało miejsce w Amfiteatrze Letnim w Swornegaciach. Kabaret powstał dzięki dotacji z programu „Równać Szanse – 2014”, prowadzonego przez Polską Fundację Dzieci i Młodzieży. Cały projekt, realizowany w Swornegaciach, został dofinansowany ze  środków Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności  trwał od początku marca 2015 roku. Czytaj dalej »

4

Spotkanie w Swornegaciach w ramach projektu „Olaboga piszę bloga”

Ostatni czwartek (30.07.) upłynął seniorom z Silna, Ciechocina i Krojant pod znakiem świetnej zabawy. Nestorzy z gminy Chojnice wybrali się na wycieczkę do Swornegaci. Miejscowy Dom Kultury przygotował dla nich mnóstwo atrakcji.

W Sworach starsze osoby zostały ugoszczone tradycyjnymi, kaszubskimi potrawami- dużym powodzeniem Czytaj dalej »

TEST KASZUBA

13 sierpnia bieżącego roku już po raz trzeci w Swornegaciach przy Kaszubskim Domu Rękodzieła Ludowego  zorganizowany  zostanie Test Kaszuba. W ramach tej plenerowej zabawy  w obrębie miejscowości utworzonych zostanie ok.  8 punktów – stoisk, z których każdy w swoisty sposób będzie nawiązywał do historii i tradycji kultywowanych niegdyś na terenie tej pięknej wsi.

test kaszuba zaproszenie.
Czytaj dalej »