IMG_20150521_160450

Akumulator społeczny daje energię do działania… i pieniądze

Podpisaniem umów o dotację zakończył się drugi konkurs  grantowym Funduszu AKUMULATOR SPOŁECZNY, współfinansowany przez Ministerstwo Pracy i Polityki Społecznej w ramach P FIO. Młode stowarzyszenia i grupy nieformalne z województwa pomorskiego  mogły starać się o sfinansowanie swoich pomysłów na aktywizację lokalnych społeczności.
W ubiegłorocznej edycji z  tej możliwości skorzystała tylko jedna grupa z gminy Chojnice – mieszkańcy Kłodawy zrealizowali inicjatywę pn.: „Radość szycia”. Osobowości prawnej grupie udzieliło Stowarzyszenie Akolada, a projekt realizowany był we współpracy z Gminnym Ośrodkiem Kultury. Czytaj dalej »

DSC_0169.

Turniej gry karcianej w baśkę kaszubską o puchar Wójta Gminy Chojnice

W niedzielę 24 kwietnia odbył się Otwarty Turniej Baśki Kaszubskiej o puchar Wójta Gminy Chojnice. W zawodach zorganizowanych w Świetlicy Wiejskiej w Klawkowie wzięło udział 75 zawodników.

W tym roku frekwencja dopisała i oprócz zawodników reprezentujących miejscowości z powiatu chojnickiego, w zawodach wzięli udział również miłośnicy gry w baśkę z Gniewu, Chełmży i Wieliczki. Turniej zorganizowany został przez Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach oraz dzięki wielkiej gościnności i wsparciu organizacyjnym sołectwa Klawkowo. Czytaj dalej »

20150506_173313

Już niebawem w Swornegaciach wielkie zmagania małych wioślarzy!

13 czerwca na zatoce jeziora Karsińskiego w centrum wsi, odbędą się XVII Kaszubskie Regaty Wioślarskie im. Bolesława Drewka. Impreza corocznie przyciąga znane kluby  wioślarskie województwa pomorskiego i kujawsko-pomorskiego, m.in. Drakkar Gdańsk, Gedania Gdańsk, czy Bydgostia Bydgoszcz.

Nie mniej nie zabraknie  również reprezentacji UKS TUR Swornegacie, którzy pod okiem instruktora WDK systematycznie pracują, by powalczyć o najwyższe lokaty w swoich kategoriach.

Serdecznie zapraszamy w drugą sobotę czerwca na  godz. 11.00 do Swornegaci!

ZAPROSZENIE XVII KASZUBSKIE REGATY

REGULAMIN XVII KASZUBSKIE REGATY WIOŚLARSKIE

Zgłoszenie do regat wioślarskich 2015
Czytaj dalej »

Warsztaty komuterowe w Świetlicy Wiejskiej w Ciechocinie

Rozpoczęła się realizacja projektu „Olaboga, piszę bloga!”

Z początkiem maja rozpoczęły się działania związane z projektem „Olaboga, piszę bloga!” dofinansowanego z dotacji Ministerstwa Pracy i Polityki Społecznej w ramach Rządowego Programu na rzecz Aktywności Społecznej Osób Starszych, realizowanego przez Stowarzyszenie Na Rzecz Rozwoju Gminy Chojnice „Akolada” i partnera Gminny Ośrodek Kultury w Chojnicach.
Czytaj dalej »